Оплата лікарняного після звільнення за власним бажанням

Питання про оплату листка непрацездатності після звільнення цікавить багатьох працівників. Чи це можливо? Так, це гарантовано ст. 5 Федерального закону № 255.

Оплата лікарняного можлива протягом 30 календарних днів після звільнення. Для цього колишній співробітник зобов'язаний сам з'явитися на колишню роботу і оформити допомогу по хвороби. Не має значення, чоловік звільнився за власним бажанням, за угодою сторін або на інших підставах.

Оплата лікарняного листа можлива лише в тому випадку, якщо людина за 30 днів ще не знайшов іншу роботу. Інша важлива умова – оплата можлива і за час хвороби, яке вийшло за рамки 30 днів після звільнення. Оформити лікарняний можна навіть в 30-й день, а потім ще 2 тижні або більше бути на офіційному лікарняному.

Детальніше про процедуру оформлення і оплати лікарняного листа після звільнення – у нашій сьогоднішній статті.

Оплата лікарняного листа після звільнення

Лікарняним листом називають документ, який фіксує настання страхового випадку. На його підставі роботодавець виплачує гроші за ті дні, коли працівник був відсутній на роботі через хвороби або травми. Лікарняні гроші виплачують тільки тим працівникам, які зареєстровані у Фонді соціального страхування (ФСС).

Весь час, поки працівник працює в організації, в ФСС регулярно відраховують частину його доходу. При настанні хвороби гроші з цих перерахованих коштів і виплачуються працівнику, починаючи з 4-го дня хвороби. Перші 3 дні зобов'язується сплатити роботодавець з коштів компанії.

Для отримання лікарняного після звільнення працівник є в лікарню для оформлення страховки. Для коректного оформлення страховки знадобиться ряд даних – влаштувався чоловік на нову роботу, перебуває на обліку в Центрі зайнятості населення і скільки днів вже минуло після звільнення.

На компенсацію за хвороби варто розраховувати лише тоді, коли після звільнення пройшло не більше 30 календарних днів. Якщо минуло більше часу або людина вже влаштувався на іншу роботу (встав на облік в ЦЗН як безробітної), то оплата лікарняного після звільнення з колишнього місця роботи не покладено.

 Важливо! Вимагати оплати лікарняного після звільнення колишній працівник може протягом 6-ти місяців. Головне, щоб оформлений він був у перші 30 днів.

Лікарняний лист після звільнення заповнюється абсолютно так само, як і у випадку працюючого співробітника. Всі дані про організації лікар записує тільки зі слів хворого. Після отримання листа в лікарні його відносять на колишню роботу, і вже там лист заносять інші відомості:

  • повна зайнятість або за сумісництвом;
  • повна назва фірми;
  • час, протягом якого працівник був непрацездатний;
  • суми середніх заробітків за день і місяць;
  • сума грошової компенсації (спільно з коштів організації та ФСС).

Лікарняні компенсують лише 60% від середнього заробітку за день. Лікарняний лист після звільнення не містить ніяких позначок про те, що працівник уже не працює в організації на момент хвороби.

Оплата лікарняного листа після звільнення за власним бажанням

Ст. 81 Трудового кодексу забороняє роботодавцю звільняти співробітників, поки вони офіційно перебувають на лікарняному. Зате звільнення за власним бажанням ніхто не забороняє. Для цього необхідно під час хвороби (можна в перший день або ще до настання лікарняного) прийти на роботу і подати заяву про звільнення на підпис.

В п. 2 ст. 5 Федерального закону № 255 йдеться, що будь-який працівник має право розраховувати на грошову компенсацію за причини хвороби. І звільнення за власним бажанням не зазначено в якості винятку. Цікаво, що в разі подачі заяви про звільнення безпосередньо перед відходом з роботи належні за законом 2 тижні обов'язкового відпрацювання увійдуть в термін лікарняного. Тобто, перебування на лікарняному вважається відпрацюванням, тому після одужання працівник не зобов'язаний знову виходити на роботу на 14 днів.

Для оплати лікарняного після звільнення керівника організації віддається заяву про право його отримання. Лікарняний листок після звільнення, заповнений у медзакладі, прикладається до заяви та копії трудової книжки з паспортом. За кількістю днів хвороби, вказаних у листку, бухгалтер визначає величину допомоги з непрацездатності. На підставі ст. 7 Закону № 255-ФЗ сума виплати лікарняних після звільнення становить 60% від середньої зарплати, незалежно від трудового або страхового стажу.

На виплати лікарняних після звільнення можна розраховувати тільки в тому випадку, якщо мова йде про травми або хвороби самого колишнього працівника. Догляд за хворою дитиною або іншими родичами не компенсується.

 Важливо! Правила оплати лікарняного після звільнення з роботи за власним бажанням діють і у випадку звільнення за угодою сторін, у зв'язку з виходом на пенсію або із-за скорочення штатів. Якщо ж організація була повністю ліквідована або реорганізована, то звертатися за отриманням грошей потрібно безпосередньо до регіонального відділення ФСС.

Якщо людина звільнилася за власним бажанням, а потім став на облік у Центрі зайнятості населення в якості безробітного, то оплата лікарняного листа після звільнення буде проведена за рахунок коштів державного фонду, який фінансує незайняте населення. Розмір лікарняного у цьому разі збігається з сумою допомоги по безробіттю.

Допомога по вагітності та пологах жінці після звільнення

На підставі Федерального закону № 255 (ст. 13) допомога по вагітності та пологах звільненої жінці не надається. Декретні оплачуються тільки тим жінкам, у яких відпустка по вагітності настав у перші 30 днів після звільнення. В інших випадках колишньої працівниці оплатять повністю лікарняний тільки при настанні травми або хвороби. Інші підстави не враховуються виплати при звільненні за них не належать.

Вагітну жінку не можна звільнити з роботи без її згоди. Єдиний варіант – звільнення за угодою сторін. Розраховувати на виплату допомоги по Бір можуть не тільки жінки, які пішли у відпустку по вагітності протягом 30 днів після звільнення, але і ті, у яких є одна з поважних причин:

  • звільнення відбулося з-за переїзду на постійне проживання до свого чоловіка;
  • жінка звільнилася з-за переведення чоловіка на роботу в іншому регіоні;
  • є необхідність доглядати за інвалідами 1 групи або хворими родичами;
  • виявилася хвороба, яка не дозволяє працювати на колишньому місці або проживати в поточній місцевості.

 Важливо! В інших випадках, включаючи і вказані підстави, якщо вони дотримані не повністю, вагітна співробітниця не отримає допомоги по вагітності та пологах зі свого попереднього місця роботи.

Розрахунок суми допомоги по хвороби після звільнення

Сума лікарняних розраховується за певною схемою, яку ми опишемо у вигляді окремих етапів.

  1. Спочатку вираховується довжина розрахункового періоду, в який входять попередні 2 роки. До уваги береться загальна кількість календарних днів за ці 2 роки. Не враховуються: відпустка по вагітності або догляду за дитиною, минулі лікарняні та інші періоди, протягом яких не було соціальних відрахувань.
  2. Далі розраховується загальний заробіток за ці 2 роки. У розрахунок беруться будь-які суми грошей, з яких робилися відрахування в медичний страховий фонд. Що не враховується? Виплати за попереднім лікарняними, компенсація проїзду та харчування, гроші за декрет та по догляду за дитиною, а також матеріальна допомога понад 4 тисяч рублів.
  3. Визначається середній заробіток кожного дня. Для цього загальний заробіток слід поділити на кількість календарних днів за попередні 2 роки.
  4. Вираховується сума допомоги за один день хвороби. Сума, отримана на попередньому етапі (середній заробіток) множать на 60% — розмір лікарняного після звільнення.
  5. Підсумкова сума компенсації обчислюється шляхом множення допомоги за один день на загальну кількість днів хвороби. Це і буде допомога по втраті працездатності.

Випадки відмови роботодавця виплати за лікарняним листком

Далеко не кожен працівник знає, що відмова роботодавця в оплаті лікарняного листка карається дуже суворо. Ця галузь права регулюється Кримінальним кодексом РФ. Ст. 145.1 свідчить, що за відмову у виплаті допомоги роботодавцю загрожує:

  • позбавлення права займати певні посади;
  • штраф до 500 тисяч рублів;
  • позбавлення волі на строк до 5 років.

Покарання за відмову від оплати лікарняного регулюється і Трудовим кодексом. У ст. 5.27 йдеться, що за подібні дії організації може загрожувати зупинка діяльності до 90 днів, дискваліфікація керівника до трьох років або штраф до 500 тисяч рублів. Тому за покаранням роботодавця при відмові у виплаті допомоги можна сміливо звертатися до суду.

У наданні допомоги може бути відмовлено лише тоді, коли працівник спеціально довів себе до втрати працездатності, тобто намагався покінчити життя самогубством або заподіяв шкоду своєму здоров'ю (завдав травму) навмисно. Однак для відмови за цих причин мають бути вагомі докази факту навмисних дій працівника.

За підробку лікарняного працівнику загрожує суд. А ось відмовити у виплаті коштів з-за того, що в лікарняному листі не зазначений діагноз, роботодавець не має права (хоча деякі намагаються цим скористатися).

Трохи підсумків. Для оплати лікарняного листа у разі звільнення з роботи необхідно надати роботодавцю ряд документів – паспорт, лікарняний лист, заяву з вимогою видати допомогу по втраті працездатності і трудову книжку. Якщо ж організація ліквідована, то необхідно звернутися відразу в ФСС. До зазначених документів потрібно додати довідку форми 182-н розмірі середнього заробітку за останні 2 роки.

Читай також: